Madera Ryszard Baraban Unipessoal, LDA

Zwiedzanie wschodniej części Madery...

Zwiedzanie z polskim przewodnikiem wschodniej części Madery wraz z jej fragmentem północnym i południowym. Wycieczka po Maderze pokazująca zarówno tereny i widoki wysokogórskie jak i lokalny folklor wyspy. Wycieczka objazdowa całodniowa.

Początek wycieczki to miejscowość Garajau i punkt widokowy na klifie na którym w 1927 r. postawiono piętnastometrowy pomnik Cristo Rei czyli Chrystusa Króla. Ta wyjątkowa statua stoi w miejscu, w którym do 1770 roku zrzucano z klifu wszystkich zmarłych wyznawców innych wyznań niż wiara katolicka.

Następnie starą trasą dojedziemy przez Canico de Baixo do autostrady, którą dotrzemy do miejscowości Santa Cruz, przez którą przejdziemy w drodze do nietypowego pasa startowego lotniska w Santa Cruz, gdzie przyglądać się będziemy startom i specyficznym lądowaniom samolotów. Stąd pojedziemy do Santo da Serra, na pole golfowe, najniższego punktu z którego będziemy mogli oglądać półwysep Św. Wawrzyńca (São Loreçno), wyspy Desertas oraz Wyspę Porto Santo (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych).

 

W drodze na Pico de Arieiro, przejedziemy przez górską miejscowość Poiso.

Na Pico de Arieiro -trzecim co do wysokości szczycie Madery (1810 m n.p.m.) zatrzymamy się na szczycie na którym znajduje się punkt widokowy.

Jadąc dalej przez las iglasty przekształcający się w wawrzynowo – wrzosowy, dotrzemy do Ribeiro Frio słynącego z państwowej hodowli pstrągów w zbiornikach zasilanych krystalicznie czystą wodą z potoku, otoczonych paprociami, krzewami bukszpanu i rabatami kwiatowymi. Następnie górską trasą przejedziemy przez pola uprawne, gdzie zobaczą Państwo maderyjskie owoce i warzywa.  Potem po drodze wstąpimy na lunch*- tradycyjną, smaczną i treściwą kanapkę Prego Especial w miejscowości Faial. Po lunchu ruszymy dalej i  dotrzemy do punktu widokowego Guindaste na ciekawym klifie z dwoma szklanymi tarasami.

Kolejna miejscowość, którą zwiedzimy to malownicza Santana z tradycyjnymi, kolorowymi domkami pod strzechą w kształcie trójkąta – symbolem tego rejonu. Dotrzemy do naturalnego Rezerwatu Biosfery - stworzony w ramach programu Człowiek i Biosfera, promujący ochronę środowiska i harmonijną relację pomiędzy człowiekiem, a przyrodą.

Jadąc dalej do São Jorge przejedziemy starą historyczną drogą (Antiga), abyście mogli Państwo poczuć jak kiedyś się przemieszczano. Następnie będą Państwo podziwiać wodospad oraz piękne widoki oceaniczne.

Następnie pojedziemy do Porto da Cruz - niewielkiej miejscowości, w której znajduje się stara fabryka przerobu trzciny cukrowej na rum. Zwiedzimy fabrykę oraz sklep wyrobów fabrycznych z możliwością degustacji trunków oraz ich zakupu. Następnie jedziemy na jeden z istotniejszych szczytów na Maderze - Pico do Facho. Po zjechaniu ze szczytu przejedziemy przez miasteczko i port handlowy w Caniçal.

Następnie dotrzemy do Ponta do São Lourenço i Ponta do Rosto – skalistego półwyspu najdalej wysuniętego na wschód Madery wdzierającego się do oceanu. Ostatnim punktem programu będzie przejazd pod płytą lotniska im. Cristiano Ronaldo, po którym nastąpi powrót do hotelu.

 

 

* - lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki

** - rezygnacja na mniej niż 4 dni przed datą wycieczki wiąże się z koniecznością zapłacenia 100% ceny